KLUB SPORTOWY GÓRNIK WIELICZKA

 

BARWY:   zielono-czarno-żółte

ROK ZAŁOŻENIA:  1947

ADRES: ul.Daniłowicza 6, 32-020 Wieliczka

 

KONTAKT: e-mail    

gornikwieliczka@gmail.com 

sekretariat.gornikwieliczka@gmail.com

 

NIP: PL6831005397REGON: 350841027

KRS: 0000200771

tel: 605-512-855

sekretariat: 577-333-018

 

PREZES :  Piotr Klimczyk

WICEPREZES: Tomasz Broniowski

18 .09.2021r.
I liga młodzików wielicko-myślenicka
Futbol Brzączowice- Górnik Wieliczka 1:3
 
Bramki: Skrzeczyński 2x, Maćkowski 1x
 
Skład: Filip Karp, Patryk Klamka, Bartłomiej Derus, Patryk Rosiek, Szymon Jędrzejczyk, Oktawian Kurek, Marcin Maćkowski, Piotr Gniadek, Jan Michalski, Jan Skop, Jan Ochoński, Kacper Petryla, Jakub Krupa- Sikora, Wiktor Skrzeczyński, Wiktor Kot
 
Był to piąty ligowy mecz naszych chłopców w tym sezonie, w pozostałych czterech zanotowali następujące wyniki:
Górnik- Puszcza Niepołomice 2:9
Bramki: Rosiek 1x, Ochoński
Górnik- Raba Dobczyce 2:2
Bramki: Jędrzejczyk 2x
Szkoła Futbolu Staniątki- Górnik 3:3  
Bramki: Petryla 1x, Michalski 1x, Maćkowski 1x)
Górnik- Pcimianka 1:6
Bramki:  Ochoński 1x
22.09.2021r.
I liga młodzików wielicko-myślenicka
Górnik Wieliczka- Wiarusy Igołomia 8:1
 
Bramki: Michalski 4x, Maćkowski 1x, Adamiec 1x, Jędrzejczyk 1x, Ochoński 1x
 
Skład: Filip Karp, Patryk Klamka, Bartłomiej Derus, Oktawian Kurek, Patryk Rosiek, Antoni Kopiński, Jakub Krupa- Sikora, Kacper Petryla, Marcin Maćkowski, Wiktor Skrzeczyński , Piotr Gniadek, Jan Michalski, Jan Ochoński, Mikołaj Pitala, Szymon Jędrzejczyk, Krzysztof Adamiec.

 

23.10.2021r. 1 liga młodzików wielicko-myślenicka
Górnik Wieliczka- Futbol Brzączowice 4:1
 
Bramki: Skrzeczyński 2x, Michalski 1x, Rosiek 1x
 
Asysty: Jędrzejczyk 2x, Gniadek1x, Skop 1x
 
Skład: Lorenc, Klamka, Kurek, Maćkowski, Rosiek, Gniadek, Petryla, Jędrzejczyk, Skrzeczyński, Michalski, Pitala, Skop, A. Banat, M. Banat, Kopiński, Adamiec.

 

30.10.2021r. 1 liga młodzików wielicko-myślenicka
Wiarusy Igołomia- Górnik Wieliczka 0:4
 
Bramki: Maćkowski 2x, Petryla 1x, Michalski 1x
 
Skład: Lorenc, Klamka, A. Banat, M. Banat, Derus, Kopiński, Kurek, Jędrzejczyk, Maćkowski, Petryla, Krupa- Sikora, Michalski

 

30.10.2021 III liga młodzików
Górnik Wieliczka- Dąb Zabierzów Bocheński 6:1
 
Bramki: Pakieła x2, Zębala, Kot, Kmiecik, Pitala
 
Skład: Karp, Domagała, Kot, Nędza, Kmiecik, Adamiec, Pitala, Janas, Pakieła oraz Zębala, Szkoda.

 

1 miejsce rocznika 2010 na Turnieju Niepodległości w Łapanowie
Kacper Petryla najlepszym zawodnikiem turnieju!
 
Wyniki:
Górnik- Gdovia 3:2
Górnik- MOSiR Bochnia 2:1
Górnik- Trzciana 4:0
Górnik- Gwiazda Brzegi 5:0
Górnik- Piast Łapanów 0:1
 
Skład: Karp(Br), Derus (1 gol), Maćkowski (6), Pitala (1), Petryla (3), Kopiński, Jędrzejczyk (2), Domagała, Pakieła
 
W środę natomiast, drużyna młodzików 2009/10 rozegrała na arenie
w Wieliczce mecz ligowy z Orłem Myślenice, zwyciężając 5:0.
Było to ostatnie spotkanie tej rundy w 1 lidze wielicko-myślenickiej. Nasi chłopcy zakończyli rozgrywki na dobrym piątym miejscu, dającym na wiosnę prawo gry w krakowskiej lidze okręgowej.
 
Górnik- Orzeł Myślenice 5:0
 
Bramki: Piotr Gniadek, Maćkowski, Kurek, Skrzeczyński, sam.
 
Skład: Karp, Lorenc, Kopiński, Derus, Rosiek, Maćkowski, Jędrzejczyk, Petryla, Piotr Gniadek, Przemek Gniadek, Skrzeczyński, Kot, Kurek
 
 
 

 

Górnik wygrywa Ligę Europy w Brzesku
Marcin Maćkowski vice królem strzelców.
 
W niedziele 6 lutego, drużyna młodzików prowadzona przez trenera Kacpra Makówkę, wzięła udział w V edycji turnieju CANPACK Okocimski Cup w Brzesku. Po bardzo wyrównanych meczach grupowych, nasza drużyna zakwalifikowała się do Ligi Europy, ostatecznie wygrywając ją. Vice królem strzelców został Marcin Maćkowski, kapitan naszej drużyny zakończył turniej z 8 bramkami na koncie.
 
Skład: Filip Karp, Bartosz Domagała, Marcin Maćkowski, Miłosz Turek, Franciszek Pakieła, Krzysztof Nędza, Beniamin Tomaszek, Adam Nowak, Antoni Sędyka, Szymon Roelich.
 
Tarnovia Tarnów-Górnik 2:1 (Turek)
Okocimski Brzesko-Górnik 1:0
Górnik-AP English Football II 4:0 (Maćkowski 3, Sędyka)
Górnik- Plon Kawęczyn 1:1 (Maćkowski)
Górnik-AP English Football 3:0 (Maćkowski 2, Domagała)
Górnik- Start Łososina Dolna 2:0 (Maćkowski 2)

 

Wieczorne zwycięstwo z Cracovią.
 
Niedzielnego wieczoru przy ulicy Wielickiej, drużyna naszych młodzików zmierzyła swoje siły z rówieśnikami z Cracovii.
Po wyrównanym meczu, gdzie akcje toczyły się w obie strony,
na koniec cieszyć się mogli nasi zawodnicy wygrywając 8:3.
Duże brawa dla naszych chłopców, szczególnie za wyprowadzanie piłki od własnej bramki oraz kilka akcji na naprawdę wysokim poziomie.
 
Cracovia- Górnik Wieliczka 3:8
Bramki: Pakieła, Maćkowski, Petryla 2, Jędrzejczyk 2, Michalski 2.
 
Skład: Karp, Domagała, Rosiek, Tomaszek, Wolski, Maćkowski, Turek, Nowak, Pakieła oraz Roelich, Petryla, Michalski, Jędrzejczyk, Derus.

 

3 marca 2022
 
3 miejsce młodzików na TIJO Cup.
 
W weekend nasza drużyna młodzików wzięła udział w turnieju TIJO Cup, który odbywał się na obiektach Cracovii przy ulicy Wielickiej.
W pierwszy dzień nasi chłopcy wygrali 2 mecze i jeden przegrali,
co ostatecznie dało 2 miejsce w grupie i awans do Ligi Mistrzów.
Tam chłopcy poradzili sobie równie dobrze, przegrywając rywalizację o 2 miejsce tylko gorszym bilansem bramek.
 
Skład: Kacper Rosiek, Bartosz Domagała, Bartłomiej Derus, Szymon Jędrzejczyk , Piotr Gniadek , Wiktor Skrzeczyński , Marcin Maćkowski, Miłosz Turek, Jan Michalski, Przemek Gniadek , Miłosz Wolski, Ignacy Niemiec, Franciszek Pakieła.
 
Wyniki:
Wilga Kraków-Górnik 0:10
Champions Brzesko-Górnik 2:4
Pogoń Kraków- Górnik 3:0
Górnik-Cracovia 6:1
Górnik-Champions Brzesko 1:1
Górnik-DAP Dębica 1:8

 

12 kwietnia 2022
 
Górnik Wieliczka - Puszcza Niepołomice 4:2
 
W niedzielny poranek na boisku w Staniątkach, druga drużyna młodzików zainagurowała zmagania w swojej lidze starciem
z Puszczą Niepołomice.
Po dobrym spotkaniu, Nasi chłopcy wygrali 4:2 stwarzając przy tym jeszcze kilka świetnych okazji na zdobycie gola.
 
Bramki: Szkoda, Kmiecik, Czekirda, Kordzikowski
Skład: Rusnak, Domagała, Tondyra, Tomaszek, Kmiecik, Szkoda, Kordzikowski, Janas, Zębala oraz Niemiec, Czekirda, Lepiarz, Michaliszyn, Mazurkiewicz.

 

5 zwycięstwo z rzędu młodzików!
Druga drużyna młodzików na półmetku sezonu lideruje w swojej lidze
z kompletem zwycięstw. W zeszły weekend nasi chłopcy mierzyli swoje siły z drużyną Zielonych Niegowić. Mimo, że jako pierwsi straciliśmy bramkę, to chłopcy nie poddali się i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Górnika 6:1.
  Dzień wcześniej chłopcy okazali wielkie serducho i wysłali wsparcie
do swojego kolegi z drużyny- Ignacego Niemca, który na poprzednim meczu doznał bardzo poważnego złamania ręki.
Ignac, czekamy na Ciebie!
 
Zieloni Niegowić- Górnik 1:6
 
Bramki: Kmiecik 2, Kordzikowski 2, Domagała, Sapała.
Skład: Rusnak, Szkoda, Tondyra, Tomaszek, Turek, Czekirda, Kordzikowski, Sapała, Pakieła oraz Dziób, Nędza, Domagała,
Lepiarz, Kmiecik.
Młodziki wygrywają swoją ligę!
Druga drużyna młodzików prowadzonych przez trenera Kacpra Makówkę zakończyła w zeszły weekend zmagania w III lidze okręgowej.
Nasi chłopcy z przewagą 6 punktów nad drugą drużyną zajęli pierwsze miejsce w tabeli i wywalczyli awans do II ligi. Sukces bardzo cieszy,
ale najważniejsze, ze każdy z chłopców na przestrzeni całego sezonu zrobił postęp i stawał się coraz lepszy.
W niedziele dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców zorganizowano zakończenie sezonu, rozdano medale, dyplomy oraz chłopcy mogli
zmierzyć się ze swoimi rodzicami na boisku. Wszyscy w świetnych nastrojach rozeszli się do domów i pozostało oczekiwanie na letni obóz
i nowy sezon!
 
Skład drużyny:
Rusnak, Gawor, Klamka, Domagała, Tondyra, Tomaszek, Dziób, Cholewa, Grabowski, Nędza, Szkoda, Kordzikowski, Kmiecik, Czekirda, Sędyka, Turek, Zębala, Sapała, Mikulec, Pakieła, Nowak, Roehlich, Janas, Michaliszyn, Lepiarz, Zachwieja, Marcinek, Mazurkiewicz, Wolski, Niemiec, Talaga.
 
Wyniki:
Złomex Branice-Górnik 0:3 (Czekirda 2, Roehlich)
Górnik-Puszcza Niepołomice 4:2 (Szkoda, Kmiecik, Kordzikowski, Czekirda)
Strażak Kokotów-Górnik 1:7 (Sapała 2, Michaliszyn, Pakieła, Janas, Czekirda, Roehlich)
Górnik-Targowianka 3:0 (Kordzikowski 2, Kmiecik)
Zieloni Niegowić-Górnik 1:6 (Kordzikowski 2, Kmiecik 2, Domagała, Sapała)
Górnik-SF Staniątki 3:1 (Czekirda 2, Turek)
Dąb Zabierzów Bocheński-Górnik 5:4 (Sapała 3, Tomaszek)
Górnik-SMS Wieliczka 4:2 (Michaliszyn, Pakieła, Turek, Czekirda)
Batory Wola Batorska-Górnik 2:5 (Kmiecik, Zębala, Janas, Nowak, Roehlich)
Górnik-KS Rajsko 2:0 (Sapała 2)

KS GÓRNIK WIELICZKA - MŁODZIKI

TABELA

1LIGA WIELICKO-MYSLENICKA

TERMINARZ WYNIKI

1 LIGA WIELICKO-MYŚLENICKA

TABELA

WIELICZKA: III LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK

TERMINARZ WYNIKI

WIELICZKA: III LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK

   sezon 2021/2022 JESIEŃ   

   sezon 2021/2022 WIOSNA