24 czerwca 2022

OKIEM TRENERA - PODSUMOWANIE SEZONU

Podsumowując tę rundę, trzeba powiedzieć, że najważniejsze jest to, że osiągnęliśmy cel, który został przed nami postawiony,

czyli utrzymanie w Klasie Okręgowej. Szkoda, że udało się to dopiero w ostatniej kolejce, ale widocznie tak miało być. Zdobyte 16pkt.  na wiosnę, to sporo więcej niż wynik jesienny, ale nie ukrywam, że liczyłem na dużo więcej.

Po bardzo solidnym pod kątem gry, wyników i pracy okresie przygotowawczym, bardzo źle rozpoczęliśmy rundę - od porażki

z Gdovią. W ogóle tutaj trzeba powiedzieć, że w sezonie zdobyliśmy okrągłe 0 punktów z drużynami z miejsc spadkowych, czyli właśnie z Gdovią oraz z Wiarusami, co też daje nam jasne sygnały nad czym m. in. musimy pracować w kolejnym sezonie.

W dalszej części rundy już nasza gra i wyniki wyglądały dużo solidniej. Wyróżnić należy na pewno mecze z Węgrzcanką, Orłem

czy Karpatami, natomiast zdarzały się nam również mecze bardzo słabe, jak z Jordanem, Złomeksem czy Rabą - to ustabilizowanie naszej gry na możliwie jak najwyższym poziomie będzie najważniejszym zadaniem na najbliższy okres przygotowawczy.

Jeśli chodzi o kadrę, to na pewno byliśmy jednym z 2/3 zespołów z najwyższą liczbą młodzieżowców. Cieszy ich coraz lepsza dyspozycja, natomiast mają ci chłopcy przede wszystkim problem z ustabilizowaniem formy. Grupa zawodników bardziej doświadczonych również powinna zostać wyróżniona, w cięższych momentach brali na siebie odpowiedzialność, odciążając młodzież.

  Mamy duże nadzieje na kolejny sezon. Liczę na to, że uda się nam wzmocnić i poszerzyć kadrę, bo nic tak nie napędza jak zdrowa sportowa rywalizacja. Myślę, że wszyscy kibice czekają na sezon Górnika, kiedy nie będzie on walczyć do końca o utrzymanie. My, czyli cały Sztab oraz Zarząd zrobimy co w naszej mocy, żeby ten nadchodzący taki właśnie był.

KLUB SPORTOWY GÓRNIK WIELICZKA

 

BARWY:   zielono-czarno-żółte

ROK ZAŁOŻENIA:  1947

ADRES: ul.Daniłowicza 6, 32-020 Wieliczka

 

KONTAKT: e-mail    

gornikwieliczka@gmail.com 

sekretariat.gornikwieliczka@gmail.com

 

NIP: PL6831005397REGON: 350841027

KRS: 0000200771

tel: 605-512-855

sekretariat: 577-333-018

 

PREZES :  Piotr Klimczyk

WICEPREZES: Tomasz Broniowski